I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

W czwartek 02.03.23 rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE które będą renowacją parafialnych Misji Świętych, przeżytych w ubiegłym roku. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o rekolekcjach szkolnych, które odbędą się również w ramach tych rekolekcji. W piątek o 13.00 odwiedzimy chorych z posługą kapłańską – prosimy zgłosić chorych. W sobotę będzie spowiedź rekolekcyjna (…). Program jest dołączony do ogłoszeń parafialnych. (REKOLEKCJE PARAFIALNE-pobierz)

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

W przyszłą niedzielę o 15.15 Drogę Krzyżową poprowadzi Orkiestra Parafialna – będzie to śpiewana Kalwaryjska Droga Krzyżowa. Przy tej okazji zachęcamy chętnych do gry na trąbce, aby zgłosili się do kapelmistrza.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Dziękujemy rodzinom z rejonów Łazy, Równica, Zasmolnicze oraz Bloku C i D za troskę materialną o nasz kościół w miesiącu lutym. W marcu o tę przysługę prosimy mieszkańców Kolonii.

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy zakupili i ofiarowali produkty na paczkę dla Ukrainy.

Przyszłą niedzielę zbierane ofiary będą przeznaczone na cele wyznaczone przez o. Misjonarza i jako wyraz naszej wdzięczności za czas rekolekcji.

Spotkania: *w poniedziałek po mszy św. wieczornej LSO, *we środę o godz. 16.00 DSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny
w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest jeszcze do nabycia książka autorstwa ks. dra Sebastiana Musiała, która ostatnio otrzymała wyróżnienie i nominację do nagrody ks. prof. Bolesława Kumora. Wyróżnienie otrzymała również parafialna gazetka „Nasza Wiara”. Autorom i redaktorom gratulujemy.

PROGRAM PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

CZWARTEK 02.03.2023 r.

Godz. 630Msza św. – nauka ogólna

Godz. 1000   – Msza św. – nauka ogólna

Godz. 1800  – Msza św. – nauka ogólna

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 2000

PIĄTEK 03.03.2023r. (I piątek)

Godz. 630  – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 800 – Msza św. z nauką dla Zespołu Szkół i uczniów kl. VII i VIII połączona z     sakramentem pokuty

Godz. 1030 – Msza św. z nauką dla Szkoły Podstawowej klasy III – VI połączona z sakramentem pokuty

Godz. 1300   –  Odwiedziny chorych

Godz. 1700  – Droga Krzyżowa i Msza św. z nauką ogólną

Godz. 1900  – Msza św. z nauką stanową dla młodzieży pracującej, studiującej

SOBOTA 04.03.2023 r. (Spowiedź rekolekcyjna)

Godz. 630 – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 830 – 1000 – Sakrament Pokuty

Godz. 1000 – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 1100 – 1200 – Sakrament Pokuty

Przerwa

Godz. 1530 1700 – Sakrament Pokuty

Godz. 1700 – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 1800 – 1900 – Sakrament Pokuty

Godz. 1900 – Msza św. z nauką dla Małżeństw, Rodziców  zakończona o 2100 Apelem Jasnogórskim)

NIEDZIELA 05.03.2023 r.

Godz. 700  – Msza św. z  nauką ogólną z błogosławieństwem rekolekcyjnym

Godz. 830  – Msza św. z nauką ogólną z błogosławieństwem rekolekcyjnym

Godz. 1000 – Msza św. z nauką ogólną z błogosławieństwem rekolekcyjnym

Godz. 1130 – Msza św. z nauką dla dzieci z błogosławieństwem rekolekcyjnym

Godz. 1600 – Gorzkie Żale – kazanie pasyjne, Msza św.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>VII Niedziela Zwykła</strong>